FacebookYouTubeПідписатися на RSS

ФОЛЬКЛОР – ДЖЕРЕЛО ПАТРІОТИЗМУ

Дитинство – період розквіту в житті людини.Це час, коли дитина подібна квітці, який тягнеться своїми пелюстками до сонечка. Діти дуже чутливо реагують на кожне слово, сказане дорослими. Тому завдання дорослих – прищепити дітям любов до прекрасного, навчити їх умінням і навичкам гри в колективі, розвинути в дітях такі якості, як доброту, почуття товариства і благородство, почуття патріотизму до Батьківщини і рідним витоків./Files/images/kartinki/f69baea8dc72.jpg
Фольклор України надзвичайно важлива складова частина культури народу.Система духовного життя народу, яка тісно пов’язана з побутом, літературою, в якій відбиті моральні, етичні та естетичні погляди і цінності людей.
Фольклор — невід’ємна складова національної культури, яка в кон­центрованій формі подає одночасно народну філософію, етику й есте­тику, створюючи неповторний національний образ світу. Ми розглядаємо фольклор як народну музично-поетичну творчість, маючи на увазі власнемузично-поетичний фольклор—вокальну (пісенну), інструментальну, вокально-інструментальну й музично-танцювальну творчість народу.
/Files/images/kartinki/1246825244q976s8.jpg Для повноцінного розвитку дітям потрібна музика в усіх її проявах, що для них є ефективним пізнанням життя.Найбільш цікавим, простим і доступним музичним матеріалом для дитячого сприймання від народження до п’яти років єдитячий музичний фольклор.Ветнопедагогіцівзагалі велике значення в розвитку здібностей та обдарованості надаєтьсявіковим особливостям дитини. Для кожного сенситивного періоду розвитку, з урахуванням різних індивідуальностей, існують певні фольклорні жанри, спрямовані на розвиток духовності дитини, засвоєння культурних цінностей, ідей, розширення знань, розвиток музично-творчих здібностей тощо.
Саме логічно й структурно організована музика пісенно-ігрового дитячого фольклору впливає на емоційну сферу. Перевага веселих, бадьорих, ігрових музичних інтонацій повчального змісту несе велике виховне та емоційно-моральне навантаження.Емоції ж є енергетичною базою розуму.Емоційний стан загострює, робить більш яскравим сприйняття навколишнього світу та самого себе.Тому в цей період найдоцільні­шим джерелом знань про навколишній світ, а також необхідною умовою виховання національного світогляду в майбутнього громадянина є ди­тячий музичний фольклор. Зрозуміло, що в Україні особливу цінність у навчально-виховній роботі з дітьми дошкільного віку представляє український дитячий музичний фольклор.
Добрі, неймовірні, наповнені людським почуттям події, що при­таманні традиційному українському дитячому музичному фольклору, допомагають дітям фантазувати, поринати у/Files/images/kartinki/94896145.jpg вигаданий казковий світ, розвивають образне мислення. Варто згадати, щодитячий музич­ний фольклор як найбільш природний засіб виховання завжди був невід’ємною складовою практичної народної педагогіки.Недарма естетичні смаки, художні здібності дітей здавна формувалися на чис­ленних піснях календарних та обрядових свят, ритуалів, які давали перші уявлення про навколишній світ, навчали шанувати працю, робити добро, бути милосердними, любити природу.
Кiлькiсть переглядiв: 442

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.