Шановні батьки!
Ми раді, що Ваша дитина відвідує наш заклад дошкільної освіти, з Вашою дитиною працюють кваліфіковані педагоги.
Нагадуємо Вам:
* Прийом дітей здійснюється з 7.30 до 8.30. Своєчасний прихід у заклад дошкільної освіти - необхідна умова правильної організаціїосвітньо-виховного процесу.
* Якщо дитина захворіла, необхідно в першій половині дня зателефонувати в заклад дошкільної освіти і повідомити про її хворобу. Це необхідно, щоб вчасно зняти дитину зхарчуванняі не оплачувати дні, пропущені через хворобу! Замовчування про хворобу дитини може призвести до спалаху захворювання в колективі. Незалежновід причин, з яких дитина залишилася вдома, одразу повідомте у заклад дошкільної освіти .
* Вихователі готові поспілкуватися з Вами вранці до 8.15 і ввечері після 17.00.В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується!
* До педагогів групи звертатися на Ви, по імені, по батькові.
* Пам'ятайте, що в закладі дошкільної освіти працює психолог, до нього можна звернутися за консультацією та індивідуальною допомогою.
* У групі дітям не дозволяється бити і ображати один одного; брати без дозволу особисті речі, в тому числі і принесені з дому іграшки інших дітей; псувати і ламати результати праці інших дітей.
* Дітям не дозволяється "давати здачі", нападати один на одного, це вимога продиктована міркуваннями безпеки кожної дитини.
* Просимо Вас не давати дитині з собою в заклад дошкільної освіти, цукерки, чіпси, сухарики і.т.п.
* Категорично забороняється давати дитині в дитячий садок жувальну гумку.
* Настійливо не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси, давати з собою дорогі іграшки, а також іграшки які імітують зброю.
* Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.
* Категорично забороняється приносити в заклад дошкільної освіти гострі, ріжучі скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистинки, ґудзики і т.п.), таблетки.
* Перед тим, як вести дитину в заклад дошкільної освіти, ретельно перевірте зав'язки і застібки на одязі та взутті.
* Слідкуйте за нігтями дитини. Вчасно підстригайте їх. Дайте дитині пару носових хустин: одну для верхнього одягу, іншу – для кімнатного. Навчайте правильно користуватися ними (кашляти, чхати - тільки в хустину). Діти будуть менше заражати один одного.
*Дитину приводити з підписаним «тривожним наплічником».
* Якщо привели дитину під час повітряної тривоги, то прямуйте до найпростішого укриття, там віддайте дитину вихователеві.
* Спірні і конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з вихователями групи, зверніться до вихователя-методиста або директора.
* Особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не порушуючи режим закладу, не передоручати дитину незнайомим особами, особам що не досягли 16 - річного віку.
Правила перебування дітей у Бориспільському ЗДО «Сонечко»
1. Право на відвідування
· Дитина має право на здобуття дошкільної освіти у державному, коммунальному закладі відповідно до законодавства.
· Пріоритет на зарахування мають діти, які проживають на території обслуговування закладу, діти військовослужбовців, внутрішньо переміщені особи, діти з особливими освітніми потребами тощо.
· Діти з особливими освітніми потребами мають право здобувати дошкільну освіту до восьми років.
· Дитина з особливими освітніми потребами має право на здобуття дошкільної освіти за допомогою асистента такої дитини, який забезпечує участь вихованця в освітньому процесі шляхом надання підтримки та допомоги в пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі тощо.
· Асистентом дитини з особливими освітніми потребами може бути один із батьків такої дитини, соціальний робітник або уповноважена батьками/одним із батьків особа.
· Особа допускається до участі в освітньому процесі для виконання функцій (обов’язків) ассистент адитини з особливими освітніми потребами виключно за умови проходження такою особою спеціальної підготовки, що підтверджується відповідним документом.
· Порядок та умови допуску асистента дитини з особливими освітніми потребами до освітнього процесу, вимоги до нього, а також основні правила його перебування в закладі дошкільної освіти та участі в освітньому процесі визначаються положенням про ассистента дитини з особливими освітніми потребами, що затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
2. Кількістьвихованців
У группах вихованців: не більше 20 дітей віком від трьох років.
· У різновікових групах не більше 15 дітей, якщо є діти до трьох років — не більше 10.
· У групах з короткотривалим чи цілодобовим перебуванням — не більше 10 дітей.
· В інклюзивних групах — не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
3. Режим роботи закладу
· Стандартний час перебування дитини в закладі – до 10,5 годин на день.
· За потреби та відповідним рішенням засновника дитина може перебувати у закладі до 12 годин або цілодобово (за спеціальними умовами).
· Перебування дітей понад гарантований обсяг часу (понад 10,5 годин на день, але не більше 12 годин) є платним.
4. Організація освітнього процесу
· Виховання, навчання та соціалізація здійснюються відповідно до державного стандарту дошкільної освіти.
· Усі освітні програми мають бути спрямовані на всебічний розвиток дитини.
· Освітній процесс повинен базуватися на культурних цінностях українського народу.
· Залучення вихованців до заходів, що не стосуються освітнього процесу, заборонено.
5. Групи та наповнюваність
· Групи можуть бути віковими, різновіковими, інклюзивними або спеціалізованими.
· Кількість дітей у групі визначається законодавством (наприклад, не більше 20 дітей у групі від 3 років, не більше 3 дітей з ООП в інклюзивній групі тощо).
6. Охороназдоров'я та безпека
· У закладі створюються умови для безпечного та здорового освітнього середовища.
· Діти забезпечуються медичним оглядом та за необхідності отримують домедичну допомогу.
7. Харчування
· Харчування здійснюється відповідно до норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.
· Батьки оплачують харчування, якщо інше не передбачено законом (пільгові категорії отримують безкоштовне харчування).
8. Обов’язки батьків
· Дотримуватися установчих документів і правил внутрішнього розпорядку ЗДО, а також визначених законодавством правил, умов і заходів, спрямованих на забезпечення безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища.
· Вчасно приводити та за бирати дитину.
· Батьки вихованців взаємодіють з педагогічними працівниками закладу дошкільної освіти на принципах педагогіки партнерства, зобов’язані сприяти досягненню їхньою дитиною результатів, передбачених освітньою програмою, з урахуванням рекомендацій педагогічних працівників.
· Здобуття дитиною дошкільної освіти в закладі дошкільної освіти не звільняє батьків від обов’язку доглядати, виховувати, розвивати і навчати.
9. Права батьків
· Беруть участь у формуванні індивідуальної програми розвитку своєї дитини.
· Бути присутніми поряд із своїми дітьми під час освітнього процесу за попереднім погодженням з керівником закладу дошкільної освіти.
· Комунікувати з працівниками закладу дошкільної освіти в межах їхнього робочого часу у спосіб, визначений внутрішніми документами закладу дошкільної освіти.
· Брати участь у роботі колегіальних органів управління закладом дошкільної освіти з правом дорадчого голосу у порядку, встановленому закладом дошкільної освіти.
· На проведення (участь у проведенні) заходів громадського нагляду ( контролю) в закладі дошкільної освіти, в якому здобувають освіту їхні діти.
· Звертатися до органів управління у сфері освіти з питань розвитку, виховання та навчання своїх дітей.
ПОРЯДОК ОПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
· Оплата батьками (законними представниками) харчування дитини в закладі дошкільної освіти за поточний місяць здійснюється у вигляді передоплати не пізніше 20 числа попереднього місяця шляхом безготівкових перерахувань (у відділенні любого банку).
· Перерахунок плати за харчування дитини в разі його відсутності (хвороби) здійснюється в наступному місяці.
· Батьки пред'являють документ про оплату вихователеві.
· Пільгова оплата за харчування в закладі дошкільної освіти надається після подачі у бухгалтерію управління освіти підтверджуючих документів на пільгу. Перерахунок здійснюється з моменту подачі документів.
Коментарi